zapisz się na newsletter

Design

Designerskie wnętrza są co raz bardziej popularne

designerskie wnętrza
Opublikowano: Marzec 18, 2015 o 1:03 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Jeszcze całkiem niedawno w sklepach nie było zbyt dużego wyboru dotyczącego mebli czy też dodatków do mieszkania. Tak naprawdę, każdy miał w swoim mieszkaniu zestaw mebli „Bieszczady” oraz rozkładaną wersalkę. Dziś, ilość producentów mebli oraz dodatków do mieszkań, może przyprawić o istny zawrót głowy. Modne są pomieszczenia designerskie, inspirowane przeróżnymi stylami.

Czemu tak szybko wzrasta zainteresowanie urządzeniem mieszkań? Dziś każdy chce mieszkać w mieszkaniu nie tylko funkcjonalnym, ale także ładnym. To jak mieszkamy, stało się odbiciem tego, jaki status społeczny zajmujemy a także jakimi ludźmi jesteśmy. Inspiracji do urządzania mieszkań można szukać w bardzo różnych miejscach, od gotowych aranżacji prezentowanych w sklepach, po strony internetowe, katalogi z meblami czy tez profesjonalną prasę. Oczywiście zamożniejsi mogą pozwolić sobie na wynajęcie w tym celu specjalnego projektanta, który przy odrobinie naszych sugestii, stworzy nam salon, czy też kuchnię odpowiadającą naszym oczekiwaniom.

Designerski czyli nowoczesny

Generalnie rzecz ujmują, designerski, to określenie mówiące o nowoczesnym stylu. Czy to jednak oznacza, że kuchnia lub salon urządzony w tym stylu powinien posiadać szklane tafle oraz stanowić połączenie plastiku, metalu oraz innych materiałów tego typu? Wielu młodych ludzi, ceni sobie taki styl. Dziś jednak, coraz częściej mianem nowoczesnego stylu jest powrót wieloma elementami do przeszłości. Tak więc, na miejscu tutaj nadal będą krzesła oraz fotele utrzymane w stylu arystokratycznym. Warunkiem jest połączenie mebli epoki Ludwika XVI z nowoczesnymi wzorami na ścianach.

designerski styl wnętrza

Meble designerskie

Jeszcze całkiem niedawno, meble utrzymane w tym stylu, przeznaczone były przede wszystkim dla ludzi zamożnych. Na tego rodzaju dodatki oraz sprzęty domowe, pomysłów największych projektantów, mogli pozwolić sobie tylko celebryci. Dziś jednak, w każdym sklepie znajdziemy tak zwane meble inspirowane będące zwykle tańszą wersją kultowych mebli o dodatków. Warto także dodać, że taki styl mebli z pewnością nie przypadnie do gustu każdemu z nas, choć nie da się zaprzeczyć, iż są one zawsze funkcjonalne oraz szczególnie łatwe w utrzymaniu. Zdaniem samych projektantów, przeznaczone są przede wszystkim dla młodych ludzi, ceniących sobie minimalizm połączony wraz z ogromną funkcjonalnością.

designerskie meble

Meble tego typu są więc lekkie i łatwe w utrzymaniu czystości. Bardzo często też mogą one pełnić dwie lub kilka funkcji. W tej kategorii słyną wszelkiego rodzaju stoliki rozkładane, modne zestawy wypoczynkowe w razie potrzeby składający się tak aby zajmował on jak najmniej miejsca. Podczas gdy jedni cenią sobie przedmioty drewniane, które są ciężkie oraz trudne w utrzymaniu czystości, inni wybierają takie, które można z łatwością przestawić, wynieść lub też umyć. Nie da się ukryć, iż w znacznej mierze zmianie uległ styl życia młodych ludzi. A meble utrzymane w tym stylu, tak jak i dodatki pozwalają na utrzymanie mieszkania w ładzie i czystości, bez koniecznego ciągłego biegania wraz z mopem oraz miotełką do kurzu.

Komentarze (0)

napisz komentarz

Komentarz
Imię E-mail Strona www