zapisz się na newsletter

Design

Meble w Twoim domu

fronty meblowe
Opublikowano: Luty 24, 2015 o 11:34 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wprowadzając się do nowego domu lub meblując pokój w miejscu, którym mieszkamy, pierwszą myślą jest stworzenie czegoś unikalnego i atrakcyjnego. W dzisiejszych czasach wybór mebli może przyprawić o zawrót głowy. Producenci oferują szereg modeli, które różnią się od siebie każdym elementem począwszy od rozmiaru i koloru, a skończywszy na stylu mebli, który możemy dowolnie dostosować do charakteru naszego domu.

Szlachetne drewno czy tania płyta?

Meble drewniane cieszą się nieustanną popularnością ze względu na swoje naturalne piękno. Są one trwałe i sprawiają solidne wrażenie. Większość osób niestety nie jest w stanie umeblować nimi całego domu. Ich tańszym odpowiednikiem są meble wykonane z płyty. Jest to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale również dające szereg dodatkowych możliwości.

Płyty meblowe oferowane są w różnych wzorach. Możemy dowolnie wybrać ich barwę oraz fakturę. Decydując się na rozwiązanie tego typu otrzymujemy możliwość samodzielnego zaprojektowania mebli. Osoby decydujące się na umeblowanie kuchni, kupując meble kuchenne wykonane z płyty, mają bardzo wiele możliwości. Prace należy rozpocząć od wynajęcia osoby, która wykona nam projekt i zajmie się budową mebli. Na tym etapie możemy ustalić każdy szczegół. Obecnie najpopularniejsze są kuchnie pod zabudowę, robione na wymiar. Zarówno piekarnik, lodówka jak i mikrofalówka mogą być idealnie wpasowane w meble kuchenne. Naszym zadaniem jest wybranie odpowiedniej ilości półek oraz barwy frontów.

Fronty meblowe

Producenci posiadają zwykle wielostronicowy katalog zawierający całą masę propozycji. Płyty meblowe na fronty kuchenne możemy podzielić na matowe oraz błyszczące. O ile te pierwsze posiadają kilkadziesiąt rodzajów kolorów oraz kilka faktur, bowiem umieszcza się na nich gotowe okleiny, to fronty błyszczące malowane są po dokonaniu przez nas wybór. Odcieni farb jest niezliczona ilość, ponieważ paleta barw posiada wszystkie możliwe kolory, które możemy nie tylko wybrać, ale również łączyć ze sobą. Wiele osób decyduje się na wykonanie frontów dolnych szafek w jednym kolorze, a fronty górne w innym. Daje to bardzo ciekawy efekt, zwłaszcza, jeśli dodatkowo odpowiednio dopasujemy kolor blatu oraz glazury pomiędzy szafkami.

Odpowiednie akcesoria

Jednym z najważniejszych wyborów jest także wybór zawiasów. Obecnie mamy wiele możliwości, które obejmują możliwość zamontowania zawiasów samodomykających się z cichym zamknięciem. Są one nieco droższe od standardowych, jednak posiadają one dożywotnią gwarancję.

Komentarze (0)

napisz komentarz

Komentarz
Imię E-mail Strona www