zapisz się na newsletter

Design

Połączenie drewna i cegły

imitacja drewna i cegły
Opublikowano: Październik 2, 2015 o 7:01 pm   /   przez   /   komentarze (1)

Kamień (w różnej postaci) oraz drewno to materiały, które kolokwialnie mówiąc się „nie gryzą”, a wręcz odpowiednio zaaranżowane idealnie do siebie pasują.

Drewno i kamień pochodzą bezpośrednio z natury, dlatego mają wyższość nad innymi materiałami. W niektórych przypadkach są wręcz nazywane szlachetnymi. Wnętrza wykończone drewnianymi deskami i kamieniem w postaci cegły mają specyficzny charakter, którego nie uzyskamy stosując inne środki. Form drewna może być wiele. We wnętrzach występuje ono w postaci drewnianych desek podłogowych, drewnianych paneli ściennych czy po prostu desek różnego typu, ale także w postaci belek stropowych. Kamień również może mieć rożną postać a w tym artykule skupimy się na aranżacji z użyciem cegły.

Cegła połączona z deskami

Zarówno drewno jak też cegła w pokazanej realizacji mają dość charakterystyczną strukturę. Deski na ścianie mają już swój wiek – widać na nich sporo spękań i starszych słojów. Biała cegła to też bardzo nieregularna powierzchnia – nie jest to gładka cegła klinkierowa a właśnie postarzana cegła, która ma wiele ubytków i nieregularnych kształtów co nadaje jej specyficznego wyglądu.

imitacja cegły i drewna

Takie połączenie sprawia, że nie można przejśc obok niego obojętnie i od razu przykuwa nasza uwagę. Oba materiały możemy połączyć na niezliczoną ilość sposobów – ogranicza nas tylko wyobraźnia. Oprócz desek z cegłą i innymi kamieniami świetnie komponują się także drewniane belki (rustykalne). W tej realizacji użyto imitacji drewnianych belek Antydeska.

imitacja belki imitacja cegły

Jeśli chcesz zobaczyć ile kosztuje taka imitacja w postaci desek i profili drewnopodobnych przejdź do sklepu marki Antydeska.

Komentarze (1)

napisz komentarz

Komentarz
Imię E-mail Strona www

  • Czerwiec 20, 2016 o 10:06 pm Konrad

    Chcieliśmy aby nasz nowy dom był jedyny i niepowtarzalny, a jego wystrój pozwolił nam na chwilę relaksu po ciężkim dniu pracy. Dlatego właśnie wybraliśmy połączenie drewna z cegłą. Całość prezentuje się niesamowicie. Polecam dla każdego domu.

    Reply