zapisz się na newsletter

Porady

Nieprzyjemny zapach z pralki – jak usunąć i zapobiegać?

nieprzyjemny zapach z pralki
Opublikowano: Grudzień 14, 2015 o 12:23 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Nieprzyjemny zapach z pralki to zjawisko, które pojawia się w wielu domach. Jak sobie z nim radzić? Co robić by zapobiegać nieprzyjemnemu zapachowi w pralce, a jak już nam się przydaży to jak go usunąć?

Staraj się zapobiegać

Zdawałoby się, że skoro w pralce piorą się ubrania i „wychodzą’ z niej czyste, to samej pralki nie trzeba myć ani czyścić. Nic bardziej mylnego. Podstawowym minimum jest wytarcie pozostałości wody, która zalega w bębnie i na gumowych uszczelkach drzwiczek od pralki. Taka woda, której nie będziemy wycierać z czasem zacznie po prostu gnić i śmierdzieć. Regularnie powinniśmy także myć uszczelkę, w której mogą gromadzić się pozostałości nierozpuszczonego proszku do prania i wody. Jeśli chcemy myć detergentami to powinniśmy zajżeć do instrukcji obsługi i zaleceń producenta. Regularne mycie pralki spowoduje, że występowanie nieprzyjemnego zapachu będzie zminimalizowane.

Jeśli musisz usunąć nieprzyjemny zapach w pralce

Kiedy jednak zdarzyło Ci się zaniedbać regularnej dbałości o czystość pralki i panuje w niej nieprzyjemny zapach mamy sposób na jego usunięcie. Oczywiście najpierw dokładnie wymyj pralkę (bęben, uszczelkę, oraz pojemnik na proszek i płyn do zmiekczania), a następnie użyj bezpiecznego neutralizatora zapachu.

Skutecznym i całkowicie bezpiecznym (dla pralki, jak też dla ubrań, które później będa w niej prane) jest neutralizator zapachu DOM. Jest to naturalny preparat, złożony wyłącznie z naturalnych olejów roślinnych, który niszczy bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach w pralce. Wystarczy spryskać nim wnętrze pralki i odczekać 10 minut (jeśli preparat sam nie wyschnie nalezy go tylko wytrzeć papierowym recznikiem). Taki zabieg skutecznie załatwi problem nieprzyjemnego zapachu w pralce.

Pół litrowa butelka preparatu wystarczy Ci na bardzo długo, a do tego możesz nim usuwać, równiez inne nieprzyjemne zapachy w domu.

neutralizacja zapachu z pralki

Komentarze (0)

napisz komentarz

Komentarz
Imię E-mail Strona www