zapisz się na newsletter

Remont

Gdzie ciąć wydatki podczas remontu mieszkania?

remont mieszkania koszty
Opublikowano: Luty 24, 2015 o 6:25 pm   /   przez   /   komentarze (1)
Mały budżet podczas remontu i aranżacji mieszkania zawsze jest sporym problemem. Trzeba się zastanowić nad tym na których elementach powinniśmy nieco zaoszczędzić, a na czym zupełnie oszczędzać nie warto.

Remont mieszkania i jego wygórowany cennik

Sama usługa remontu wykonana przez firmę budowlaną czy też samodzielnego wykonawcę to jeden z większych wydatków podczas remontu mieszkania. Ceny remontu są dość wysokie (zarówno w większych jak i mniejszych miastach), lecz niestety często nie idzie to w parze z wysoką jakością wykonanych robót. Zachęcamy zatem do wykonywania możliwie jak największej liczby czynności remontowych samodzielnie. Drobne rzeczy remontowe takie jak malowanie, zeskrobywanie starej farby, gruntowanie powierzchni, czy nawet układanie paneli nie są bardzo trudne i wielu z nas może sobie z nimi poradzić samodzielnie. Oczywiście takie rozwiązanie proponujemy tym, którzy mają w domu podstawowe narzędzia i nie będą musieli ich specjalnie do celów remontu kupować. Jeśli natomiast wiemy, że napewno sobie z remontem nie poradzimy to jesteśmy skazani na wynajęcie robotnika, czy też firmy remontowo – budowlanej. Na wybór odpowiedniej firmy należy poświęcić odpowiednio dużo czasu. Nie wolno nam wybierać „pierwszej – lepszej” firmy, a właściwie powinniśmy powierzyć remont sprawdzonej firmie, na której temat znamy wiele pozytywnych i przede wszystkim obiektywnych opinii. Niestety znalezienie porządnej firmy, która „nie zedrze z nas skóry” to nie lada wyzwanie, jednak pamiętajmy, że jeśli zatrudnimy partacza, po którym będzie trzeba poprawiać to koszt remontu może się nam podwoić.

Materiały wykończeniowe powinny być wysokiej jakości

Jeżeli mieszkanie jest jeszcze na etapie wykończeń, wówczas nawet przez myśl nie powinno nam przejść, aby ucinać koszty właśnie tutaj. Wykończenie jest bardzo ważne. Zarówno ściany, jak i sufit czy podłogi – wszystko to powinno być wykonane możliwie jak najlepiej, z materiałów wysokiej jakości, które będą odporne na zabrudzenia, niszczenie i upływ czasu. Po najtańszych panelach podłogowych czy listwach wykończeniowych możemy się spodziewać krótkiej żywotności i tego, że z czasem zaczną nam przysparzać problemów. Tanie panele szybko się ścierają, a listwy przypodłogowe wyglądają nieco tandetnie. To samo dotyczy się drzwi wewnętrznych i innych materiałów takich jak parapety, oświetlenie. Od standardu tych materiałów zależy nasz przyszły komfort, oraz to jak szybko będziemy musieli znów odświeżać nasze mieszkanie.

Na czym nie warto oszczędzać przy urządzaniu mieszkania?

Idąc dalej, nie powinniśmy również oszczędzać na meblach. Jeżeli nas na to stać, powinniśmy nabyć wysokiej klasy meble, które będą mogły nam z powodzeniem służyć przez długie lata. Optymalne rozwiązanie to meble z litego drewna, ciężkie, które przeżyją jeszcze niejedną dekadę. Najtańsze meble z popularnej, skandynawskiej sieciówki potrafią się zniszczyć już po jednym roku (chociaż ta firma posiada również meble wysokeij jakości jednak stosunek ceny do jakości nie jest najlepszy). Zatem jeśli możemy to specjalnie na meblach nie oszczędzajmy.

Kreatywne i pomysłowe osoby mogą oszczędzić na dekorowaniu

Swój budżet możemy jednak spokojnie ograniczyć gdy w grę wchodzą wydatki na różnego rodzaju ozdoby, akcesoria i inne, nie będące niezbędnymi, rzeczy. Najpierw wydajmy pieniądze na to, co sprawi, że mieszkanie będzie w pełni wyposażone i komfortowe. Ozdabianiem będziemy mogli zająć się z czasem, jak nazbieramy dodatkowe fundusze, lub po prostu wiele ozdób i dekoracji możemy wykonać samodzielnie. Ostatnio co raz modniejsze staje się odnawianie starych rzeczy i nadawanie im kolejnego życia. W internecie znajdziemy sporo inspiracji na to jak możemy wykorzystać niepotrzebne rzeczy i zrobić z nich oryginalne dekoracje i ozdoby.

Komentarze (1)

napisz komentarz

Komentarz
Imię E-mail Strona www

  • Luty 8, 2017 o 12:15 pm panele elewacyjne

    ehh te remonty… jak studnia bez dna! ale co zrobić jak trzeba zrobić…

    Reply