zapisz się na newsletter

Wnętrza

Aranżacje okien – zobacz jak udekorować okna

aranżacje okien
Opublikowano: Marzec 25, 2015 o 8:43 am   /   przez   /   komentarze (0)

Zaledwie kilkanaście lat temu, nie było zbyt dużego wyboru w kwestii aranżacji okien. Większość ludzi, miało takie same zasłony lub też firanki, ponieważ dostępność innych była bardzo ograniczona. Dziś natomiast, wybór w kwestii ozdabiania okien, jest ogromny. Nic więc dziwnego, że wybór oraz podjęcie stosowanej decyzji może być nieco utrudniony. Warto jednak, zapoznać się z wieloma opcjami, i wybrać tę która będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Należy również zdać sobie sprawę z faktu, że znaczący jest nie tylko efekt wizualny, ale przede wszystkim również ich funkcjonalność.

Rolety rzymskie

Od pewnego czasu, ogromnym zainteresowaniem cieszą się tak zwane rolety rzymskie. Wykonane są przeważnie z materiału woalowego, a sposób ich zwijania polega na składaniu się ich w harmonijkę za pomocą sznurka lub łańcuszka. Ogromną zaletą tego rodzaju aranżacji okien jest fakt, iż są one bardzo wygodne w użyciu. Warto także wiedzieć, iż w wyborze koloru rolet tego typu, nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Do wyboru będziemy mieć zarówno opcje jedno jak i kilkukolorowe a nawet z wzorami oraz aplikacjami. Zgodnie z opinią specjalistów od aranżacji wnętrz, tego rodzaju aranżacja okien, sprawdzi się przede wszystkim w przypadku pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym lub też minimalistycznych. Wybierając rolety tego typu, powinniśmy wziąć pod uwagę, nie tylko ich kolorystykę ale także przepuszczalność światła, co może być szczególnie ważne w przypadku okien umieszczonych w sypialni.

Firany oraz zasłony

Znacznie bardziej klasycznym sposobem aranżacji wnętrz, jest zastosowanie firan oraz zasłon. Tutaj także mamy ogromny wybór kolorów oraz wzorów, dzięki czemu z pewnością uda nam się wybrać coś odpowiedniego dla naszego pomieszczenia. Połączenie zasłon oraz firan, najlepiej sprawdza się w przypadku dużych pomieszczeń, którym chcemy nadać charakteru eleganckiego. Firany oraz zasłony, niespecjalnie sprawdzają się w wszelkiego rodzaju pokoikach dziecięcych czy też w kuchni. W pomieszczeniach tego typu, znacznie bardziej sprawdzają się rolety, które są łatwiejsze do czyszczenia niż firany oraz zasłony, które wymagają wówczas częstego prania.

Pomysły na aranżacje okien

Drewniane kkno w rustykalnym stylu:

okno w rustykalnym stylu

Niezależnie od tego, jaki rodzaj aranżacji okien zamierzamy wybrać, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wspomnianą wcześniej intensywność światła słonecznego. Im bardziej zależy nam na tym aby było ono stłumione, tym ciemniejsze rolety czy też zasłony powinniśmy wybrać. Najlepszym wyborem, w przypadku silnie nasłonecznionych pomieszczeń, są zwijane rolety drewniane lub też drewnopodobne. Dzięki ich zastosowaniu jesteśmy w stanie niemal zupełnie zaciemnić pomieszczenie, co może być przydatne w przypadku osób, pracujących na nocną zmianę, gdy po powrocie do domu musza odespać noc. W przypadku aranżacji kuchni najlepszym wyjściem są wszelkiego rodzaju rolety zwijane, ze sztucznego tworzywa. W czasie gotowania, będzie się na nich osadzał tłuszcz, który raz na jakiś czas trzeba będzie umyć. Z pewnością znacznie łatwiejsze będzie to w przypadku takich rolet, niż tez zasłon czy też rolet materiałowych.

aranżacje okien - dodatki na parapet

Dodatki na parapet

Jeśli nasza stolarka okienna ma już swoje lata, a parapet (jak na zdjęciu powyżej) nie nalezy do najbardziej atrakcyjnych pod względem wizualnym, to możemy go przysłonić wieloma ciekawymi dodatkami. W tym miejscu ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia. Pomysłów na ozdobienie parapetu moga być miliony. Możemy wykorzystać stare, niepotrzebne pudełka, koszyczki, możemy równiez pobawić się w modny ostatnio recykling i stworzyć np dekorację z wazoników wykonanych z kolorowych butelek. Na parapecie świetnie sprawdzają się również wszelkiego typu świece i lampiony. Ciekawym pomysłem może być ułożenie różnych nietypowych przedmiotów jak np duże szyszki, czy korki po winie w szklanych naczyniach o róznych kształtach.

Jeśli mamy okazały, duży parapet wykonany z najlepszych materiałów takich jak: drogie kamienie, czy piękne gatunki drewna, to jest on już sam w sobie świetnym elementem aranżacji okna i wystarczy umieścić na nim tylko skromne dodatki. Tu z pomocą mogą przyjść rośliny, które świetnie komponują się z oknami, a pozatym jest wiele gatunkó roślin lubiących światło słoneczne, więc, okno jest dla nich idealnym miejscem.

rośliny na parapecie - aranżacje

Komentarze (0)

napisz komentarz

Komentarz
Imię E-mail Strona www