zapisz się na newsletter

Porady, Wnętrza

Odpowiedni dobór barw

dobór barw
Opublikowano: Luty 25, 2015 o 10:36 am   /   przez   /   komentarze (0)

Duży może więcej?

Przy tworzeniu nowej aranżacji wnętrza głównym punktem odniesienia powinna być dla nas jego wielkość. To powierzchnia mieszkania czy domu w największej mierze determinuje to, na co będziemy mogli sobie pozwolić w środku. Pamiętajmy, że barwy wpływają na wizualne wrażenie przestrzeni.Kolory jaśniejsze powiększają wnętrze optycznie, natomiast kolory ciemne działają odwrotnie.

Jaskrawe kolory nie dla choleryków…

Nie powinniśmy przesadzać z barwami zbyt jaskrawymi czy intensywnymi. Będą one działać na naszą psychikę przez długi okres czasu. Niektóre barwy potrafią uspokajać, inne wprost przeciwnie, będą nas drażnić. Czerwony salon, zielona sypialnia? Tak, jednak nie odwrotnie. W jaskrawej czerwieni nie będziemy mogli zasnąć ani się wyciszyć.

Jeżeli nie jesteśmy zbyt przekonani do jaskrawej farby na ścianach, a bierzemy ją pod uwagę tylko dlatego, że komponuje się z obranym przez nas stylem, wówczas radzimy dwa razy się zastanowić, czy nie zrezygnować z tej intensywności i nie poszukać alternatywy. Mieszkanie ma nie tylko dobrze wyglądać, lecz również musimy się w nim dobrze czuć.

Komentarze (0)

napisz komentarz

Komentarz
Imię E-mail Strona www